proč nakupovat u nás
 • 99 % zákazníků by doporučilo obchod svým známým
 • 100% zákazníků dorazilo zboží v pořádku
 • 98% zákazníků dorazilo zboží do 10 dnů
 • 94 % zákazníků dorazilo zboží do 3 dnů
 • možnost vrácení zboží do 21-ti dnů místo zákonných 14-ti
 • ověření expirace zboží na dotaz
 • nabídka čítající bezmála 20.000 položek
 • férové ceny
 • pružná komunikace a odborné poradenství
 • přesné informace o datu dodání zboží
 • poštovné zdarma už nad 500 Kč
 • přehledně zpracovaný a logicky řešený katalog zboží
 • síť výdejních míst a vlastní rozvoz Praha, Liberec, Jablonec nad Nisou

 

Aktuální hodnocení od našich zákazníků i recenze našeho obchodu, si můžete prohlédnout na       Heuréka

CENY KRMIV

Každý zákazník logicky před nákupem porovnává ceny. U chovatelských potřeb či ostatního zboží záleží na obchodníkovi, jak dobré si dokáže domluvit obchodní podmínky s dodavateli a jakou marži potřebuje pro provoz svého obchodu. U krmiv, stejně třeba jako u potravin a drogerie pro lidi, je ale zásadní rozdíl odkud krmivo pochází, což určuje jeho cenu. Nemyslím tím rozdíly mezi značkami, ale pouze typ dovozu a zemi původu.

Po celém světě mají výrobci sítě továren, z nichž vychází krmiva pod jednou značkou, ale s odlišným složením pro tu kterou zemi určení. Pokud si tak koupíte balení určené např. pro Maďarsko, krmivo nemusí být stejné jako krmivo určené pro Českou republiku. Aby se do Čech dostalo správné krmivo, o to se starají oficiální autorizovaní dovozci. Ti zodpovídají za kvalitu krmiva, platí za atesty a homologace, které předcházejí uvedení krmiva na trh a nesou svou kůži na trh jako oficiální zástupci značky, na jejichž bedra se svalí případné stížnosti s kvalitou.

Tito oficiální zástupci značek nakupují krmiva od výrobců, se složením určeným pro ČR, za předem domluvené ceny. K ceně je nutné připočíst náklady na schválení do prodeje, výše zmíněné pravidelné testy a propagaci krmiva. Do toho přichází tzv. šedý dovoz. Šedý dovoz neplatí homologace krmiv, víceméně neřeší co v pytli je, prodává pouze zavedenou značku, pro jejíž uvedení do podvědomí zákazníků zaplatil oficiální dovozce spoustu peněz a vyvinul obrovské úsilí.

Šedý dovoz není jen hrozbou pro existenci oficiálních dovozců, ale především pro zvířata samotná. Pokud se oficiálně dovezené krmivo prodává např. za 1400Kč a šedý dovoz za 1000Kč, logicky se oficiální, byť kvalitní, testované a průběžně kontrolované krmivo přestane prodávat. Oficiální dovozce nemůže s cenou pohnout, protože platby státu, kontrolním úřadům, laboratořím atd. jsou neměnné. Jediná možnost jak s cenou ustoupit, je ubrat na kvalitě krmiva, použitím méně kvalitních surovin, změnou poměru surovin atd. V důsledku se ze špičkového krmiva postupně stane nadhodnocená prémiovka (v lepším případě), jejíž výživová hodnota se odrazí na zdraví a vzhledu vašeho zvířete.

Bohužel v krmivech platí dvojnásob, že levné neznamená výhodné. Než někde nakoupíte, ptejte se na původ krmiva. Máte-li pochybnosti, obraťte se na oficiálního dovozce, který může být uveden i na pytli z šedého dovozu (obaly jsou jednotné pro celou Evropu) a podle šarže zjistěte, za co platíte. Nejjednodušší řešení je nekupovat podezřele levná krmiva byť zavedených značek, protože v pytli bohužel opravdu nemusí být to, co je na obalu.

U nás máte jistotu, že veškerá krmiva, která prodáváme, pochází z oficiálních zdrojů, od autorizovaných dovozců a mají veškeré atesty, zkoušky a záruku kvality. Proto nenabízíme krmiva za supernízké ceny, které je někdy na internetu vidět. Nestojí nám za to, prodávat s bezhlavou vidinou snadného zisku krmiva, která bychom svým zvířatům do misek nikdy nenasypali. S dodavateli máme domluvené jedny z nejlepších obchodních podmínek v ČR, proto, pokud u nás za některé krmivo platíte víc než jinde, nedáváte nám větší zisk, ale platíte si zaručenou kvalitu. Tu kvalitu, kterou baští vaše zvířata.

A na to vám dávám své slovo. Pavel Kadič, majitel

KATEGORIE
INFORMACE
RYCHLÝ KONTAKT

Vážení zákazníci, zde si můžete registrovat odběr novinek.


TOPlist